Nové díly Cest domů

Rodinné seriály mají hlavní cíl táhnout k obrazovkám v hlavním vysílacím čase. To byl i úkol pro právě nasazené Cesty domů, které vsázely na osvědčené téma dvou znepřátelených rodin. Osudy Bernátů a Kosíků velice záhy přitáhli k obrazovkám své diváky. A ač se osudy těchto hlavních hrdinů již uzavřely, přichází ke slovu nové postavy se svými osobitými problémy. Do popředí se tak dostává i prostředí místní kriminálky, na níž čeká nejeden náročný úkol. Do boje se zločinek se pouští i Jaroslav Kenigr. Ten při řešení svého první velkého případu potkává svou osudovou lásku. Alena je pro něho vším, a aniž by si to chtěli připustit, mají toho společného mnohem více, než by chtěli. Oba dva totiž musí svést svůj boj se zákeřnou nemocí.

O to víc je jejich vztah intenzivní. Oba si uvědomují, jak křehký může být život. Jaryn náhle podniká věci, do nichž by se nikdy předtím nenechal uvrtat. Jakožto maminčin mazánek byl zvyklí být tím hodným hochem s jasně definovanými pravidly. Ty najednou jakoby padly. Přestěhovat se za Alenou do bytu Simonina nevlastního bratra Sváti bylo to nejlepší, co mohlo Jaryna potkat. V područí těchto dvou lidiček nachází nový smysl života, jenž mu dává odvahu se postavit té zubaté. A nejen to. Nikdy dřív by Jaryna nenapadlo vyrazit za dobrodružstvím na cizí pozemek si něco „vypůjčit“. Tento adrenalin mu dává chuť do života, která mu dříve tolik scházela. Jen kdyby nebylo štěstí tak pomíjivé. Pro Jaryna není nijak lehké zjistit, že Alenin zdravotní stav není tak růžový, jak se mu celou dobu snažila namlouvat.

Ve snaze ho chránit, tajila svou vážnou formu rakoviny. O to se Jaryn dozvídá až po Alenině kolapsu. Zatímco on se svou nemocí v počátečním stádiu bojuje relativně úspěšně, Alena chřadne doslova ze dne na den. Metastáze nakonec způsobují selhání několika životně důležitých orgánů. Zlomený Jaryn se po její smrti uzavírá do sebe. Náhle nemůže najít smysl života a bezhlavě se honí do každé nebezpečné akce. Jakoby přímo vyhledával smrt, jenž by ho vysvobodila s bolestivé ztráty. Nové díly online přinášejí nečekaný zvrat, ženoucí Jaryna za osobní vendetou k bossovi hradeckého podsvětí. A kdo ví, třeba mu to i druhou šanci být zase šťastný.